EU projects

 

ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS „UAB „RETAL BALTIC FILMS” MTEP VYSTYMAS“

 

UAB „RETAL Baltic Films“, kartu su partneriu MB „Polimerų kompetencijos centras“, vykdo ES finansuojamą projektą, kurio tikslas vykdant MTEP veiklas, sukurti pilnai perdirbamų, skaidrių, ilgalaikio didelio barjeriškumo deguoniui mono-APET plėvelių gaminių prototipus. Šių produktų koncepcijoje bus sklandžiai integruoti tvarumo tikslai, ilgesnio maisto šviežumo išsaugojimo siekiai ir novatoriškos gamybos technologijos.

Su didele mokslininkų komanda bus sukurti du inovatyvūs, pasaulyje analogų neturintys, produktų prototipai: 1) visiškai perdirbama, didelio intensyvumo ilgalaikio barjeriškumo deguoniui mono-APET plėvelė (HB-monoAPET)); 2) visiškai perdirbama, didelio intensyvumo ilgalaikio barjeriškumo deguoniui mono-APET plėvelė su pažangia sulydymo funkcija (HB-HSeal-monoAPET).

Ši technologinė pažanga ne tik suteiks konkurencinį pranašumą, bet ir prisidės prie pramonės transformacijos link tvaresnių ir aplinką tausojančių pakavimo sprendimų.

Projektas įgyvendinamas pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-07 „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“ veiklos „Skatinti inovacijų pasiūlą“ poveiklę „Investuoti į naujų APV produktų kūrimo veiklas ir sudaryti sąlygas tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose, skatinti intelektinę nuosavybę, ankstyvąją sukurtų naujų produktų bandomąją gamybą, parengimą rinkai“ (vidurio ir vakarų Lietuvos regionas)“.

Projekto vertė: 2.178.649 EUR, iš kurių 1.501.640 EUR – ES parama. Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė: nuo 2024 birželio mėn. iki 2026 birželio mėn.

Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt